Otázky a odpovědi

Péče

Péče – Gusti Kůže - nature

Jak pečovat o produkt z řady Gusti Kůže - nature?

Produkty z řady Gusti Kůže - nature je možno ošetřit s včelím voskem nebo se slunečnicovým olejem. Přitom je důležité, aby byly všechny tuky naneseny rovnoměrně a pečlivě a následně dobře zapracovány. Každý přípravek doporučujeme vyzkoušet na ne příliš viditelném místě. Při ošetření tukem může kůže ztmavnout.

Můj produkt má díry/škrábance, proč?

Kůže použitá u produktů Gusti Leder nature pochází ze zvířat držených ve volných chovech. Tento způsob chovu může vést k tomu, že se zvířata poškrábou o křoviny a podobně. Při činění kůže může dojít k tomu, že se na těchto místech objeví drobné dírky nebo nerovnosti. Nenápadné, drobné dírky v kůži chápeme jako přirozenou a přijatelnou vadu. Nemáme vliv na výběr zboží, které Vám bude zasláno, protože spolupracujeme s externími zásilkovými společnostmi. Proto nedoporučujeme, abyste zboží vraceli kvůli vadám tohoto typu.

Proč kožený produkt vypadá jinak než na obrázku (vzhled, barva, tvar)?

Našimi výrobci jsou různé rodinné firmy. Díky tomu může dojít k odchylkám barvy, tvaru, umístění nýtů nebo podšívky. Jedná se přitom o kožené produkty, které jsou jedinečné a jsou vyráběny ručně. U zboží, kterého se to týká, obsahuje popis produktu upozornění na tuto skutečnost. Naše zboží může vykazovat lehké barevné odchylky, protože je činěno tradičním způsobem s užitím rostlinných činidel. I barvení probíhá čistě na rostlinné bázi s užitím šafránu, máku a indiga. Následně jsou produkty ošetřeny rostlinnými oleji. Při činění ani při barvení nepoužíváme chromové soli a další jedovaté látky. Tento tradiční proces činění a barvení na rostlinné bázi propůjčuje našemu zboží jedinečné svěží kouzlo barevné a haptické patiny, přičemž nikdy nelze docílit dvou stejně zabarvených produktů a každý jeden produkt se proto liší od těch ostatních.

Jak chránit kožené produkty před deštěm?

Déšť obvykle nemá vliv na vzhled nebo kvalitu kůže. Produkty jsou před expedicí ještě jednou naolejovány. To je nejlepší ochrana. Přesto doporučujeme, abyste tašky a kožené produkty nevystavovali zbytečné vlhkosti.

1
Péče – Gusti Kůže - studio

Jak pečovat o produkt z řady Gusti Kůže - studio?

Produkty značky Gusti Kůže - studio je možno ošetřit impregnačním sprejem. Pro dodatečnou péči by se měly v zásadě používat ošetřující přípravky, které jsou určeny pro příslušný typ kůže.

Proč kožený produkt vypadá jinak než na obrázku (vzhled, barva, tvar)?

U produktů Gusti Leder studio by zpravidla nemělo docházet k větším rozdílům mezi obrázky a skutečnými produkty. Pokud by k tomu přeci jen došlo, omlouváme se tímto za špatné vyobrazení produktu. Za informování o této nepříjemnosti na adresu info@gusti-leder.de Vám budeme velice vděčni.

Jak chránit kožené produkty před deštěm?

Pokud bude produkt Gusti Leder studio ošetřován podle našich pokynů, neměl by mít déšť žádný vliv na jeho vzhled nebo na kvalitu kůže. Přesto doporučujeme, abyste tašky a kožené produkty nevystavovali zbytečné vlhkosti.

1
Vůně

Co mohu udělat s vůní koženého produktu?

Všechny výrobky z řady Gusti Kůže - nature jsou činěny rostlinnými činidly a barveny oleji. Jejich vůně je typickým znakem této metody činění. Vůni lze minimalizovat pouze dlouhodobým pravidelným užíváním. Vůně by pak měla zmizet v průběhu 14 dnů. Krátkodobého omezení vůně docílíte opatrným nanesením tuku na kůži, vyrobeného na bázi včelího vosku. U všech produktů můžete problém vyřešit vložením vonného sáčku. Samotné větrání produktů nemá vliv na jeho vůni!

1
Bílá místa

Co je bílý flek na povrchu mnou zakoupeného výrobku?

Stává se, i když hodně zřídka, že se na výrobcích z řady Gusti Kůže - nature objeví bílé fleky. Nejedná se přitom o plíseň, ale o maz (ghí), který používají výrobci k ošetření kůže. Tyto fleky vznikají, aby se kůže mohla promastit. Doporučujeme tato místa lehce zahřát a opatrně je vyčistit utěrkou z mikrovláken. To pomůže lepšímu vstřebání tuku. Následně je možno nanést ošetřující přípravek vhodný pro daný typ kůže.

1
Nenašli jste odpověď na svou otázku?
Zeptejte se nás v kontaktním formuláři. Zde je kontaktní formulář